5 9 9 anmeldelser GW50.0098
  • days
Kr.599 Kr.826 27% OFF
  • Mærke: K&F Concept
  • Buy K&F Concept metaldetektor til børn 7" ip68 vandtæt spole justerbar 31,1-39 " online, worldwide free shipping and 30 days return guarantee.
  • GW50.0098
  • Varenr: GW50.0098
  • 599
Funktioner
Kr.599
Køb mere – Spar mere
Køb 2 – Spar 10%
Køb 3 – Spar 15%
Køb 5 – Spar 18%
Køb 8 – Spar 20%
Kun 72 timer – Spar op til 20% før det slutter
No Reason Return
Metal Detecting: Lad børn genopdage udendørs sjov
Let at betjene
IP68 vandtæt 7" søgespole
  • Din lille opdagelsesrejsende kan ikke kun søge efter skatte på land, men kan også søge efter undersøiske skatte. Perfekt til strandeventyrere. Den store 7" spole giver også et bredere søgeområde for effektiv detektion.
  • Bemærk: Controlleren er ikke vandtæt.
Uddannelsesmæssig og sjov
3 Aktivering af alarmer
Skovl og rivemaskine inkluderet
Korrekt brug
9V batteri inkluderet
Vores metaldetektor til strand drives af et 9V batteri, og det er praktisk at udskifte, når det er tømt. Installer batteriet korrekt som vist på billedet.
Opmærksomhed:
Bekymringsfrit køb
Specifikation
Driftsfrekvens 5,80KHz±0,2KHz
Driftstrøm statisk ≤16mA dynamisk ≤50mA
Søgespole 7" vandtæt søgespole
Følsomhed ≥10 cm (25 cent, i luften)
3 Indikatorer en. LCD-display b. bipstøj c. lys
Baggrundsbelysning hvid lyskilde
Strømforsyning 9V batteri
Justerbar længde 31, 1-39"/79-99 cm
Vægt 733 g/1, 6 lb
Anmeldelser (9)
5
En god startmetaldetektor til børn
5
Børn vil elske det
For at få mit barn i gang og få nogle øvelser i den friske luft, købte jeg denne metaldetektor. Min søn elsker det og begyndte at finde rundt i vores baghave. 9V batteri medfølger! Samlingen er meget nem og alt gjort på et par minutter. Betjeningen er også børnevenlig, bare tænd for den, så er du i gang. Animationen til julemanden og flagerne er interessant og holder min lille underholdt. Et hørbart bip høres også, og håndtaget lyser, når man kommer tættere på den metalliske genstand. Det er ikke for højt til at være irriterende, så alt er godt der. Inkluderer en letvægts skovl og rive, praktisk for min søn at grave det op, han finder. Ingen grund til at betale ekstra penge for værktøj!. Den store opbevaringstaske er en bonus, som hjælper os med at opbevare den og bære den ud til parken eller stranden. Byggekvaliteten er ret god, og den justerbare stang betyder, at børn i forskellige aldre kan bruge den. Alt i alt er det ret godt, og børnene vil uden tvivl elske det.